برای داشتن یک تراس یا بالکن زیبا، چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷:۴۴ ب.ظ

مطلبی که امروز برای شما انتخاب کرده ایم در رابطه با فضای تراس و بالکن است. در این رابطه باید چند نکته را در نظر بگیرید بدین منظور به طور مختصر نکات ضروری را برای شما بیان می کنیم

کفپوش

باید توجه داشته باشید اگر در فضای تراس و بالکن به گلکاری علاقمند هستید، کفپوشی که انتخاب می کنید از هر لحاظ باید مناسب تراس و بالکن باشد. چون علاوه بر مقاومت بالا در برابر رطوبت و باران و شرایط جوی، زیبا و چشم نواز باشد. شما میتوانید از کفپوشهایی همچون کاشی و سرامیک، چوب و چمن مصنوعی، سنگ و دیگر کفپوشهایی که مناسب این مکان می باشد استفاده کنید.

نرده

نکته دیگری که اهممیت زیادی دارد انتخاب نرده می باشد. به طور کلی نرده و حفاظ مناسب، خود می تواند زیبایی خاصی به فضای تراس ببخشد. باید دقت کنید نرده از لحاظ مقاومت در شرایط عالی قرار داشته باشد تا از سقوط در اثر لیز خوردن و پرت شدن جلوگیری کند. شما می توانید از نرده های چوبی یا شیشه ای استفاده کنید. با این تفاوت که از لحاظ استحکام دارای کیفیت بالایی باید باشند.

سایبان

در تراس های بزرگ سایبان نیز کاربرد دارد که با توجه به رنگبندی فضای تراس انتخاب می شود. دقت کنید سایبان باید از تابش آفتاب جلوگیری کند. پس در انتخاب و مکان آن دقت کنید. تا مانع تابش نور مستقیم شود.

گلدان

دیگر نکته ای که باید به ان توجه داشته باشید گلدان و گل گیاه است. که آن هم با فضای تراس همخوانی داشته باشد. برای تراس های کوچک از گلدان ها و گیاهان کوچک استفاده کنید. حتی می توانید از گلدان های دیواری برای تزئین تراس کمک بگیرید.

نورپردازی

نورپردازی هم یکی دیگر از اِلمانهای تاثیر گذار است. برای این کار می توانید از نورهایی که توسط ریسه پخش می شوند استفاده کنید تا فضایی رویایی را برای خود رقم بزنید.

مبلمان

و در آخر باید بگوییم اگر دارای تراس و بالکن بزرگ هستید انتخاب مبلمان مناسب به زیبایی فضا کمک شایانی خواهد کرد. توجه کنید باید مبلمان شما راحت باشد و از نشستن در آن لذت کافی را ببرید.

منبع: چیدانه

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید