روش تمیز کردن کابینت های ام دی اف

۲۴ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱:۳۳ ب.ظ

نمای اصلی آشپزخانه با کابینت تامین می شود. اگر بر روی کابینتها لکه و یا کثیفی وجود داشته باشد، کاملا محیط اشپزخانه را تحت تاثیر قرار داده و اثری بد بر ذهن بیننده می گذارد.

حال باید مراقب این مسئله بود که کابینتها دچار لکه های عمیق نشوند. چون لکه های ضعیف تر به راحتی قابل پاک شدن خواهند بود ولی لکه های عمیق تر کار را مشکل می کند. محیط آشپزخانه بیشتر از هر جای دیگر منزلمان دچار الودگی و کثیفی می گردد. چون با اشپزی و شستشوی میوه ها و سبزی ها و ... سر و کار دارد.

حال ما قصد داریم به شما بگوییم چگونه می توانیم لکه های عمیق را از روی کابینت پاک کنیم.

برای پاک کردن کابینت ابتدا مقداری شامپو فرش را با آب حل کرده و با یک ابر بر روی کابینت می کشیم تا تمیز شود. باید توجه داشت که برای تمیز کردن از دستمال نم دار همراه با مواد شوینده استفاده کنیم. ذکر این نکته ضروری است که به هیچ عنوان از وایتکس و مواد شوینده قوی و الکل دار نباید استفاده کرد.

در مرحله بعد با یک دستمال نخی تمیز نمدار تمیز کرده و سپس با یک دستمال دیگر خشک می کنیم. رعایت این نکته ضروری است که از آب زیاد نباید استفاده کرد. دقت کنید دستمال ها باید نخی و نرم باشد. از پارچه های زبر، سیم ظرفشویی برای تمیز کردن نباید استفاده کنیم، چون این کار باعث اسیب رساندن می شود.

دوباره تاکید می کنم که برای پاک کردن ماژیک یا جوهر و لکه های قوی به هیچ عنوان از مواد قوی استفاده نشود چون این کار به سطح ام دی اف اسیب می رساند. بهتر است مواد قوی با اب حل شود و به صورت رقیق استفاده گردد.

ودر آخر اشاره ای کنم به کابینت های فلزی که برای پاک کردن لکه ها می توانید از اسپری های چند منظوره استفاده کنید

منبع: ایران چوب

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید