چگونه می توان یک مبلمان با رنگ های روشن را تمیز نگه داریم؟

۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶:۳۰ ق.ظ

اگر توجه داشته باشید عده زیادی هستند که به دنبال استفاده از رنگهای شاد و روشن در دکوراسیون داخلی هستند. اما از ترس زود کثیف شدن آنها از خرید آن صرف نظر می کنند. کافیست با رعایت نکاتی ساده لذت استفاده از خواسته های خود را ببریم.

اجتناب از یک سری کارهای روزمره

اگر دنبال یک ست مبلمان روشن هستید توجه کنید، از یک سری کارهایی که قبلا انجام می دادید باید صرف نظر کنید. به عنوان مثال دیگر نباید وقتی در حال استراحت هستید به مانند سابق و به راحتی به خوردن آشامیدن ادامه دهید.

باید توجه داشته باشید که با یک سری رعایت قوانین می توانید لذت داشتن مبلمان رنگ روشن را دوچندان کنید. از لاک زدن بر انگشتان خود زمانی که روی مبلمان نشسته اید خودداری کنید.

نظافت و گردگیری

چون یک سری از رنگها به راحتی پاک نمی شوند. اطراف مبل را هفته ای سه بار گردگیری کرده و از جاروبرقی برای گرد و خاک زدایی استفاده کنیم. با این کار به سالم نگه داشتن هوای اتاق و پذیرایی نیز کمک می کنید. توجه داشته باشید که علاوه بر تمیز کردن خشک شویی هم نباید فراموش شود و این کار باید به صورت منظم انجام شود.

نور آفتاب

اگر مبلمان رو به نور آفتاب است و در معرض آن قرار دارد، جای آنها را با هم عوض کنید تا نور به یک قسمت تابیده نشود.

جابجایی مبلمان

همیشه بر روی یک نقطه نشینید چون این کار باعث گود شدن یک قسمت شده و بیشتر به چشم می آید. کوسن ها را هم مرتب جابجا و برعکس کنید تا حالت خود را از دست ندهد.

روکش مبلمان

اگر قصد دارید مهمانی بزرگ یا جشنی برگزار کنید حتما با یک پارچه سطح مبلمان را بپوشانید. به عنوان مثال می توانید یک روکش تهیه کنید و بر روی آن بکشید.

استفاده از مواد شوینده

تمیزی مبلمان را بیشتر چک کنید تا اگر لک یا کثیفی بر روی آن بود بتوان به راحتی آن را از بین برد. برای این کار می توانید از آب داغ و صابون مایع استفاده کنید، حتی می توانید از شامپوهای مخصوص استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای این کار از یک دستمال سفید استفاده کنید تا رنگها پس داده نشود. اگر دیدید لکهایی سخت تر بر روی مبلمان ایجاد شده است، برای تمیز کردن آن می توانید از محلول سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

 

با رعایت نکات بالا شما می توانید از داشتن یک ست مبلمان رنگ روشن لذت ببرید.

منبع: ایران چوب

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید